کاربری
کاربر گرامی به انجمن سکه خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه بندی خانوارها

 1. #1
  غول سکه قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,247
  نوشته های وبلاگ
  39
  تشکر ها
  1,411
  از این کاربر 3,987 بار در 1,035 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه بندی خانوارها

  سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور
  (جمع آوری اطلاعات خانوارهای جامانده از طرح سال 1387
  سایت آمار ایران
  https://www.amar-org.ir/feimp

  http://yaraneh.amar.org.ir

  راهنمای کاربردی برای ورود به سایت آمار
  در این گزارش تلاش شده است تا راهنمایی های مورد نیاز برای شیوه ورود به پایگاه اطلاع رسانی مرکز آمار ایران و مشاهده اطلاعات اقتصادی خانوار آموزش داده شود
  طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور با هدف شناسایی وضعیت اقتصادی خانوارهای کشور و با حول و قوه‌الهی و همکاری صمیمانه بیش از 90% خانوارهای کشور به اجرا درآمد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هم اکنون با پایان یافتن مراحل مختلف استخراج اطلاعات و راستی آزمایی با پایگاه های اطلاعاتی دستگاه‌های اجرایی مرتبط ، نتایج راستی آزمایی و طبقه‌بندی خانوارها در قالب سه خوشه درآمدی برای اطلاع عموم هموطنان شرکت‌کننده در مرحله اول اجرای طرح از طریق سایت اطلاع‌رسانی مرکز آمار ایران به آدرس http://www.amar.org.ir قابل مشاهده است.

  با توجه به اینکه دولت خدمتگزار بنا دارد تا براساس خوشه‌بندی بدست‌ آمده از نتایج این طرح نسبت به بازتوزیع بخشی از منابع یارانه آزاد شده حاصل از افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی به صورت نقدی به خانوارهای هدف اقدام نماید، طبیعی است اطمینان از صحت اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعاتی طرح، اهمیت ویژه‌ای دارد و در این مرحله نیز سعی بر آن است تا تمهیداتی ایجاد شود تا اصلاح آن دسته از اطلاعات خانوار که دارای خطا می‌باشد امکان‌پذیر گردد.لازم به‌ذکراست مراجعه به سامانه اطلاع‌رسانی براساس برنامه‌زمان‌بندی مشخصی که از طریق رسانه‌های گروهی اعلام شده است امکان پذیر می‌باشد و از عموم هموطنان درخواست می‌شود در تاریخ مقرر و در حداقل زمان ممکن، نسبت به تعیین وضعیت خانوار خود اقدام نمایند تا به دلیل حجم گسترده مراجعه به سامانه اطلاع‌رسانی امکان مشاهده برای سایر خانوارها در زمان مقرر نیز فراهم شود.

  توصیه‌های کلی :

  برای ورود به سامانه اطلاع‌رسانی، ضروری است همه اطلاعات درخواست شده اعم از کد رهگیری، کد ملی سرپرست خانوار، تعداد اعضای خانوار و عبارت حرفی- عددی را به طور کامل وارد نمایید.

  حتماً براساس جدول زمان‌بندی مراجعه خانوارها به سامانه اطلاع‌رسانی مراجعه نمایید.

  برای تعیین خوشه درآمدی خانوار، اطلاعات خانوار شما در زمان تکمیل پرسشنامه (12مرداد لغایت 25 شهریورماه1387) مدنظر قرار گرفته است و هرگونه اصلاح در وضعیت خانوار پس از تاریخ یاد شده در مراحل بعدی اجرای طرح امکان‌پذیر می‌باشد.

   در صورت تأخیر در ورود اطلاعات در هر مراجعه، سامانه به طور خودکار ارتباط شما را قطع می‌کند و برای ادامه کار نیاز به ورود مجدد خواهید داشت.

  اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سامانه اطلاع‌رسانی:

  1) کد رهگیری خانوار:

  در مراحل اجرای طرح، رسید تحویل پرسشنامه و مدارک خانوار (فرم 4) که کد رهگیری 10 رقمی در روی آن ثبت شده به سرپرست خانوار تحویل داده شده است که می‌بایست در مقابل محل تعیین شده برای وارد نمودن کد رهگیری خانوار این عدد 10 رقمی را وارد کنید.(تصویر شماره1)


  2) شماره ملی سرپرست خانوار :

  شماره ملی 10 رقمی سرپرست خانوار که در کارت ملی یا شناسنامه سرپرست خانوار درج گردیده است را به طور کامل وارد نمایید.(تصویر شماره 2)


  3) تعداد افراد خانوار:
  تعداد افراد خانوار را که شامل سرپرست و سایر افراد خانوار در زمان تکمیل پرسشنامه بوده‌اند را در محل مربوط به صورت عددی وارد نمایید.

  با توجه به اینکه زمان‌بندی مشخصی برحسب تعداد اعضای خانوار برای مراجعه به سامانه اطلاع‌رسانی در قالب جدول تهیه شده است، بنابراین در صورتیکه خانوار بخواهد در زمانی غیر از زمان‌بندی مربوط برای گرفتن اطلاعات وارد سیستم شود امکان دستیابی به اطلاعات وجود نخواهد داشت.  4)عبارت حرفی- عددی:

  پس از ورود اطلاعات اختصاصی خانوار، جهت ورود به سامانه اطلاع‌رسانی لازم است تا عبارت حرفی ـ عددی را مطابق نمونه عیناً وارد نمایید. این عبارت تصادفی است و در هر مراجعه به این صفحه تغییر می‌کند.

  پس از اطمینان از ورود کامل اطلاعات درخواستی دکمه "تأیید" را انتخاب نمایید .(تصویر شماره 3)


  ورود به سامانه اطلاع‌رسانی:

   پس از انتخاب دکمه تأیید در صورتیکه اطلاعات ورودی صحیح باشد شما با موفقیت وارد صفحه تعیین خوشه خانوارسامانه اطلاع‌رسانی خواهید شد.توجه داشته باشید، در صورت هرگونه اشتباه در وارد کردن ارقام 10 رقمی کدرهگیری خانوار و شماره ملی سرپرست خانوار یا تعداد افراد خانوار، سامانه پیام زیر متناسب با نوع اشتباه کاربر اعلام می نماید.(تصویرشماره 4)

  (اطلاعات وارد شده کامل نمی باشد.)
  بطور مثال: در سامانه سرپرست خانوار کد ملی خود را به اشتباه وارد نموده است که پیام فوق در بالای صفحه سامانه ظاهر می شود


  ادامه دارد

 2. #2
  غول سکه قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,247
  نوشته های وبلاگ
  39
  تشکر ها
  1,411
  از این کاربر 3,987 بار در 1,035 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه بندی &#

  اطلاعات خانوار شما با توجه به گزینه های وارد شده در سامانه اطلاع رسانی موجود نمی‌باشد .در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح وارد شده باشد و در سامانه اطلاعات يافت نشود پيغام زير ظاهر خواهد شد عكس 5


  صفحه تعیین خوشه خانوار

  در صورتیکه اطلاعات شما صحیح باشد و نقص اطلاعات هویتی نداشته باشید وارد صفحه تعیین خوشه خانوار می‌شوید. در این صفحه اطلاعات خانوار شامل کد رهگیری، شماره ملی و نام و نام خانوادگی سرپرست خانوار به منظور کنترل مجدد اطلاعات درج شده است (تصویر شماره 6)


   در ادامه با توجه به بررسی اطلاعات خانوار با پایگاه‌های اطلاعاتی، عدد خوشه خانوار که یکی از اعداد 1، 2 و یا 3 می‌باشد، درج و اعلام شده است.

  پس از رؤیت دقیق وضعیت خــانوار در صورت تأیید خوشه مربوط ، قسمت "قبول دارم" را انتخاب کنید و پس از آن با انتخاب دکمه "ثبت" ، اطلاعات را نهایی نموده و از سامانه خارج شوید.

  پس از رؤیت دقیق وضعیت خــانوار در صورت عدم تأیید خوشه مربوط ، با انتخاب دکمه "اعتراض دارم" ،در صورتی‌که اختلافی بین خوشه تعیین شده بر اساس اطلاعات اظهار شده شما با خوشه تعیین شده بر اساس مقایسه با پایگاه‌های اطلاعاتی وجود داشته باشد، اطلاعات بیشتری در مورد دلایل تعیین خوشه خانوارو خطاهای موجود نمایش داده خواهد شد. (تصویر شماره 7 )


  تذکر: در صورت انتخاب دکمه "ثبت" در این صفحه، امکان اصلاح مجدد اطلاعات در سامانه اطلاع‌رسانی فقط در مهلت تعیین شده طبق جدول زمان‌بندی برای مراجعه خانوارها وجودخواهد داشت و پس از تاریخ یاد شده امکان ورود و اصلاح اطلاعات به کاربر داده نخواهد شد.


  نحوه برخورد خانوار با خطاهای اعلام شده در صفحه تعیین خوشه خانوار:

  در مقابل هر یک از پیام‌های خطا در این صفحه دو عبارت "قبول دارم " و "اعتراض دارم " درج شده که سرپرست خانوار حتماً باید یکی از این عبارت‌هارا در محل موردنظر انتخاب نماید. بدیهی است در صورت عدم انتخاب موارد یاد شده امکان ثبت اطلاعات خانوار به صورت نهایی وجود نخواهد داشت و وضعیت خانوار کماکان نامشخص خواهد بود و خانوار برای انجام مراحل بعدی طرح هدفمندکردن یارانه ها معرفی نخواهد شد.

  به طور مثال در رابطه با خطای مربوط به مالکیت خودرو و مقایسه با پایگاه اطلاعاتی راهور ناجا (بانک اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) پیام خطایی به شکل زیر را مشاهده خواهید نمود: (تصویر شماره 8)


  براساس مقایسه با پایگاه راهورناجا، حداقل یکی از خودروهای متعلق به اعضای خانوار شما اعلام نشده است.

  همچنین در صورتیکه خطایی در زمینه‌ی اعلام ارزش ساختمان مسکونی در اختیار خانوار وجود داشته ‌باشد پیامی به شکل زیر نمایش داده می‌شود: (تصویر شماره 9)


  براساس بررسی انجام شده، قیمت واحد مسکونی متعلق به خانوارشما بیش از 30% با قیمت عرف منطقه‌ی محل سکونت خانوار(در زمان اجرای طرح) تفاوت داشته‌است.


  پس از درج علامت در مقابل گزینه های سؤالات مطرح شده در صورتیکه سرپرست خانوار پس از رؤیت خطاهای خانوار خود، مایل باشد نسبت به تأیید وضعیت خوشه خانوار که قبلاً در مورد آن اعتراض داشته، اقدام کند، می‌تواند در محل مورد نظر عبارت "قبول دارم" را انتخاب نماید و پس از آن دکمه "ثبت" را انتخاب کند. در صورتیکه پس از رؤیت خطاها، سرپرست خانوار کماکان نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشته باشد پس از انتخاب دکمه "ثبت" از سامانه خارج و برای رسیدگی به اعتراض خود بایستی طبق دستورالعمل نحوه انجام اقدامات اصلاحی که در سامانه اطلاع‌رسانی به آن اشاره شده اقدام نماید.

  لازم به ذکر است در صورت عدم انجام اقدامات اصلاحی توسط خانوار و تعیین وضعیت اعتراض خانوار، امکان ثبت اطلاعات به صورت نهایی وجود نخواهد داشت و خانوار برای انجام مراحل بعدی طرح هدفمند کردن یارانه ها معرفی نخواهد شد.  خانوارهایی که موفق به دریافت وضعیت خوشه خانوار خود نمی‌شوند:

  الف) در صورتیکه اطلاعات هویتی مربوط به خانوار به دلایل زیر در سامانه اطلاع‌رسانی دارای خطا باشد امکان خوشه‌بندی خانوار و اعلام آن در سامانه وجود ندارد و دراینگونه موارد ضروری است سرپرست خانوار با دردست داشتن مدارک لازم و مراجعه به سازمان ثبت احوال کشور مستقر در شهرستان محل سکونت خود برای رفع مغایرت اقدام نموده و پس از آن با مراجعه به پایگاه‌های آماری مستقر در شهرستان‌ محل سکونت ، اطلاعات خانوار خود را اصلاح نماید. (تصویر شماره 10)

  1) براساس مقایسه با پایگاه ثبت احوال، هویت فرد یا افرادی از اعضای خانوار تأیید نشده است.

  2) اطلاعات فرد یا افراد زیر از خانوار شما در خانوار دیگری نیز وجود داشته است.

  3) خانوار بیش از یک پرسشنامه تکمیل نموده است.

  4 ) براساس مقایسه با پایگاه ثبت احوال کشور، فرد یا افرادی از خانوار فوت شده‌اند.


  همانگونه که ذکر شد برای خانوارهایی که دارای یک یا چند نمونه از خطاهای هویتی فوق باشند، اعلام خوشه خانوار تا رفع مغایرت‌ مربوط، غیرممکن است و وضعیت طبقه‌بندی اینگونه خانوارها در مراحل بعدی اجرای طرح مشخص خواهد شد. پس از مشاهده هر یک از خطاهای فوق در صــورت موافقت می‌توانید گزینه "قبول دارم" و در صورت عــدم موافقت گزینه "اعتراض دارم" را انتخاب نموده و برای انجام اصلاحات مورد نیاز و یا اثبات ادعای خود با در دست داشتن مدارک مثبته همانگونه که در سامانه اطلاع‌رسانی به آن اشاره شده است به مراجع ذی‌ربط مراجعه نمایید. بدیهی است با رفع مغایرت مربوط به اطلاعات هویتی و ورود اطلاعات اصلاح شده به سامانه اطلاع‌رسانی، امکان خوشه‌بندی براساس شرایط جدید میسر خواهد شد و نتیجه آن در مراحل بعدی اجرای طرح اعلام می‌شود. در پایان با انتخاب دکمه "ثبت" ، از سامانه اطلاع‌رسانی خارج شوید.
  ب) در صورتیکه به هر دلیل اطلاعات مربوط به کد رهگیری، شماره ملی سرپرست خانوار و یا تعداد اعضای خانوار وارد شده توسط سرپرست خانوار با اطلاعات موجود در سامانه اطلاع‌رسانی مغایرت داشته باشد و سامانه، امکان شناسایی خانوار را نداشته باشد، هیچیک از صفحات مربوط به تعیین خوشه خانوار قابل مشاهده نبوده و پیام خطایی به شکل زیر صادر خواهد شد: (تصویر شماره11)  " اطلاعات خانوار شما با توجه به گزینه های وارد شده در سامانه اطلاع‌رسانی موجود نمی‌باشد."
  در این گونه موارد ضروری است با در دست داشتن کد رهگیری و مدارک هویتی خود و اعضای خانوار به پایگاه‌های ‌آماری در شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

  لازم به ذکر است ، مدارک و زمان مراجعه به پایگاه‌های فوق‌الذکر در اطلاعیه‌های رسمی اعلام خواهد شد.


  منبع سايت دولت
  http://www.dolat.ir/NSite/FullStory/?id=186029

 3. #3
  غول سکه قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,247
  نوشته های وبلاگ
  39
  تشکر ها
  1,411
  از این کاربر 3,987 بار در 1,035 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض پاسخ : نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه

  اعتراضات خوشه سومی ها و پاسخ رئيس آمار!

  پاسخ رئیس مرکز آمار به اعتراضات خوشه سومی ها
  فارس: رييس مركز آمار ايران به عنوان مسوول خوشه بندي و كسي كه از نزديك در جريان اين امر مهم قرار گرفته از نحوه تقسيم بندي خانوارها در خوشه هاي سه گانه ، خوشه هايي كه به آنها يارانه تعلق مي گيرد و احتمال تغيير مبناي خوشه بندي گفت.

  مشخص شدن قرار گرفتن خانوارها در خوشه‌هاي مختلف باعث ايجاد بحث‌ها و مسائل مختلف شد. قرار گرفتن خانوارهاي زيادي با درآمد و داراييهاي كاملاً متفاوت در خوشه 3 براي مردم سوال برانگيز بود. مدد رئيس مركز آمار ايران پاسخگوي سؤالات خبرگزاري فارس در اين خصوص بود.

  فارس: بعد از اعلام خوشه‌بندي و اينكه افراد خانوارها در چه خوشه‌اي قرار گرفتند ابهامات زيادي پيش آمده. بسياري از مردم با درآمد و دارايي كاملا متفاوت مشتركادر خوشه 3 قرار گرفتند. كساني كه 200 تا 250 هزار تومان حقوق مي گيرند و ماشين و واحد مسچيزي ندارد با كسي كه 700 هزار تومان حقوق مي گيرد و ماشين و منزل شخصي دارد در يك خوشه اند. چرا؟

  مدد: اينطور نيست. خانواده اي كه دو نفر است با اين مشخصاتي كه شما اشاره كرديد(حقوق 250 هزار تومان ، بدون منزل مسچيزي و خودروي شخصي) حتما در خوشه 2 قرار مي‌گيرد. حتماً اشتباهي شده بايد مراجعه كنند تا رسيدگي كنيم. اما ممكن است اين فرد داراييهايي داشته كه يا اعلام نكرده يا هنوز در اسناد رسمي به نام اوست. ولي در حال حاضر در تملك او نيست.

  فارس:‌از اين مصداقها زياد است؟

  مدد: 30 درصد جامعه در خوشه 3 قرار گرفته‌اند. اين 30 درصد شامل 5 ميليون خانوار مي‌شود، 5 ميليون خانوار هم شامل خوشه 2 شده‌اند، 6 ميليون 800 هزار خانوار هم در خوشه يك قرار گرفته‌اند.اما چون خوشه سومي ها زودتر به اينترنت و اس‌ام‌اس دسترسي پيدا كرده‌اند اعتراض مي‌كنند ،اين هم حق آنها است.

  فارس: تفاوت آدمهايي كه در خوشه 3 قرار گرفته‌اند به لحاظ درآمد و دارايي خيلي زياد است.

  مدد: كساني كه از يك مقطع به بالا قرار مي‌گيرند جزو خوشه 3 است،در خوشه يك و دو تفاوت خانوارها محدود است اما در خوشه 3 اين تفاوت بسيار زياد است .هر كسي از سقف خوشه 2 بالاتر قرار گرفته جزو خوشه 3 ست. به همين دليل در خوشه 3 تفاوت‌ها زياد است. كل كساني كه در خوشه 3 قرار گرفته‌اند 14 ميليون نفر هستند. 30 ميليون نفر در خوشه يك و 17 ميليون و 400 هزار نفر هم در خوشه 2 قرار گرفته اند.

  فارس: ملاك و معيار قرار گرفتن در اين خوشه‌ها چيست؟

  مدد: قرار گرفتن افراد و خانوارها در خوشه‌ها براساس مدل خاصي تعيين شد كه سالها است اين مدل مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اما در عين حال اين ملاك‌ها و مدل در كميسيون طرح تحول اقتصادي مجدد مطرح خواهد شد و تمام ابعاد آن مورد رسيدگي مجدد قرار خواهد گرفت.

  فارس: امكان اينكه اين ملاك و معيار تقسيم‌بندي خانوارها در خوشه هاي تعريف شده در كميسيون طرح تحول تغيير كند و افراد از يك خوشه به خوشه ديگر منتقل شوند وجود دارد؟

  مدد: ممكن است. اما تاكنون براساس مدلي كه مبناي آن طرح هزينه درآمد خانوار است اين تقسيم‌بندي صورت گرفته. اين طرح 40 سال است كه براي طبقه‌بندي جامعه در كشور مورد استفاده قرار مي گيرد.

  فارس: كساني كه در اين مدت(بعد از پر كردن فرم اطلاعات اقتصادي خانوار) به تعداد خانواده آنها اضافه شده چه بايد بكنند؟

  مدد: آنها از ارديبهشت‌ماه با مراجعه به پايگاههاي مركز آمار مي‌توانند اطلاعات خود را اصلاح كنند. اين پايگاهها از تاريخ ياد شده دائمي خواهد بود .اين دائمي بودن نگراني را از مردم برخواهد داشت.

  فارس: آيا خوشه 3 هم يارانه مي‌گيرد؟

  مدد: بله. به همه يارانه تعلق مي‌گيرد مگر آنكه خود از گرفتن يارانه منصرف شود و اعلام كند.

  فارس: تقسيمات استان هم در اين خوشه‌بندي تأثير داشته؟

  مدد: ما به تفكيك اطلاعات همه استانها و مناطق را داريم.
  آدرس سايت آمار ايران
  www.amar.org.ir

  www.3eke.ir

 4. #4
  غول سکه قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,247
  نوشته های وبلاگ
  39
  تشکر ها
  1,411
  از این کاربر 3,987 بار در 1,035 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض پاسخ : نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه

  واريز يارانه ها به حساب افراد
  جام جم آنلاين: وزير رفاه و تامين اجتماعي گفت: يارانه ها به حساب بانکي افراد واريز مي شود.عبدالرضا مصري افزود: همچنين براي سرپرست خانوارهايي که حساب بانکي ندارند؛ حساب افتتاح و يارانه ها به حساب آنان واريز خواهد شد.

  واحد مرکزي خبر:عبد الرضا مصري گفت: يارانه ها قطع نمي شود بلکه هدفمند خواهند شد زيرا اين عدالت نيست به کسى که ماشين 600 ميليوني دارد و به فردي که نان خوردن ندارد، به صورت برابر مثلا 100 تومان بدهيم و از کار خود راضي باشيم.

 5. #5
  سکه جدید
  تاریخ عضویت
  May 2010
  نوشته ها
  1
  تشکر ها
  0
  از این کاربر 0 بار در 0 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض پاسخ : نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه بندی خانوا


 6. #6
  غول سکه قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}, قهرمان 1}
  تاریخ عضویت
  Jun 2008
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  4,247
  نوشته های وبلاگ
  39
  تشکر ها
  1,411
  از این کاربر 3,987 بار در 1,035 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض پاسخ : نحوه ورود به سایت آمار و اطلاع از خوشه

  سايت فرم ثبت نام يا فرم اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارها

  http://yaraneh.amar.org.ir

  دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها صرفا از طریق رایانه امکان پذیر است و خانوارهای جامانده ، از فردا بیستم اردیبهشت تا دهم خرداد فرصت دارند بر اساس جدول زمانی تعیین شده و با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار ، به پایگاه اینترنتی طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور مراجعه و پس از درج اطلاعات خود در فرم مخصوص ، ان را به این مرکز ارسال کنند
  طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای جامانده (از سال 1387) از فردا دوشنبه آغاز می شود.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ؛ مرکز آمار ایران نحوه مراجعه و جدول زمانبندی درج اطلاعات اقتصادی خانوارها را در پایگاه اینترنتی خود به نشانی yaraneh.amar.org.ir اعلام کرده است.
  به گفته عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران ؛ دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها صرفا از طریق رایانه امکان پذیر است و خانوارهای جامانده ، از فردا بیستم اردیبهشت تا دهم خرداد فرصت دارند بر اساس جدول زمانی تعیین شده و با توجه به آخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار ، به پایگاه اینترنتی طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور مراجعه و پس از درج اطلاعات خود در فرم مخصوص ، ان را به این مرکز ارسال کنند.
  برای خانوارهای جامانده ای که رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار انان به شماره های 8 و 9 ختم می شود بیستم تا 22 اردیبهشت (سه روز) در نظر گرفته شده است.
  خانوارهایی که آخرین رقم سمت راست کد ملی سرپرست خانوار به شماره های 6 و 7 ختم می شود باید 23 تا 25 اردیبهشت به پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.
  برای خانوارهایی که شماره ملی سرپرست خانوار جامانده به 4 یا 5 ختم شود 26 تا 28 اردیبهشت در نظر گرفته شده است و انهایی که اخرین رقم سمت راست کد ملی انان شماره های 2 و 3 است باید 29 تا 31 اردیبهشت به پایگاه اینترنتی اعلام شده مراجعه کنند.
  خانوارهایی که اخرین رقم سمت راست شماره ملی سرپرست خانوار ارقام صفر و یک است ، برای درج اطلاعات اقتصادی خود در فرم یارانه ای ، اول تا سوم خرداد به پایگاه اینترنتی این مرکز مراجعه کنند.
  کسانی که در این مدت های تعیین شده نتوانند وارد شوند و اطلاعات اقتصادی خانوار خود را وارد کنند نباید در نوبت دیگر خانوارهای جامانده وارد شوند و باید در مهلت مجدد اقدام کنند.
  بنابر اظهارات عادل آذر ؛ از چهارم تا دهم خرداد ماه نیز فرصت مجددی برای خانوارهای جامانده ای که به هر علت نتوانند بر اساس جدول زمانبندی اعلام شده اطلاعات اقتصادی خود را ارائه کنند ، در نظر گرفته شده است.
  به خانوارهای جامانده ای که تمایل به ارائه اطلاعات اقتصادی خود دارند توصیه شده است پیش از درج اطلاعات در پایگاه جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوار کشور از فرمی که در این پایگاه در نظر گرفته شده است کپی یا پرینت بگیرند و به عنوان پیش نویس از ان استفاده کنند و پس از اطمینان از دقت اطلاعات ، ان را خود یا با همکاری افراد مطمئن وارد پایگاه اینترنتی مرکز امار کنند.
  رئیس مرکز آمار ایران با تاکید بر اینکه در این مرحله ، دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها صرفا از راه اینترنت امکان پذیر است ، گفت : خانوارهای جامانده می توانند از منزل ، محل کار ، کافی نت ها و دفاتر خدمات مخابراتی و پستی که حتی در روستاهای دور افتاده کشور دایر است وارد پایگاه اینترنتی طرح جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوار شوند و پس از وارد کردن اطلاعات ، ان را به صورت اینترنتی ارسال کنند.
  بنابراین گزارش همچنین کسانی که کد رهگیری خود را گم کرده اند یا این کد اشکال دارد نباید در این دوره مراجعه کنند چون برای انها نیز مهلت ویژه ای در نظر گرفته می شود.
  شهروندانی که نام آنها به عنوان سرپرست یا عضو خانوار هنگام جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوارها در سال 87 به مرکز امار ایران ارائه شده است دیگر نیاز نیست در این مرحله مراجعه کنند.
  نرم افزار ورود اطلاعات اقتصادی خانوارها به گونه ای تعریف شده است که اگر نام فردی در ان موجود باشد اجازه ثبت نام مجدد را به ان فرد نمی دهد.
  بنابر گزارش مرکز امار ایران ، برای افراد یا خانوارهایی که پیش از این نام نویسی کرده اند اما به دلایلی مانند ازدواج و تولد و نیز تغییرات درامدی اطلاعات انها تغییر کرده است ، زمان دیگری در نظر گرفته شده و این افراد در این مرحله نباید به پایگاه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار کشور مراجعه کنند.
  ستادهای استانی برای پاسخگویی به پرسش های شهروندان در این باره شماره تلفن های ویژه ای را تعیین و اعلام می کنند.
  رئیس مرکز امار ایران همچنین پیش از گفته است : برای افرادی که کد رهگیری خود را در طرح جمع اوری اطلاعات اقتصادی خانوارها گم کرده اند ، مهلت دیگری تعیین می شود.
  عادل آذر تاکید کرده است: بیستم اردیبهشت تا دهم خرداد صرفاً برای دریافت اطلاعات اقتصادی افراد یا خانوارهای جامانده از سال 1387 است.
  وی از خانوارهایی که کد رهگیری آنان مفقود شده است خواست به هیچ وجه در این مرحله به پایگاه اینترنتی یا حضوری به مرکز آمار مراجعه نکنند.
  برای افراد یا خانواده هایی که کد رهگیری خود را گم یا فراموش کرده اند پس از مرحله جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای جا مانده ، مهلت دیگری تعیین می شود.
  علاوه بر کسانی که کد رهگیری آنان مفقود شده است ، همه افرادی هم که در سال 1387 فرم اطلاعات اقتصادی را پر و ارائه کردند و اکنون افراد خانواده یا اطلاعات آنها تغییر کرده است در مهلت دیگری که برای اصلاح اطلاعات اقتصادی تعیین و اعلام می شود مراجعه کنند.
  برخی خانوارها هنگامی که با کد رهگیرری قصد ورود به پایگاه را دارند، اجازه ورود به پایگاه را پیدا نمی کنند یا پیام هایی نظیر "اطلاعات شما موجود نیست" دریافت می کنند که این افراد نیز باید در مهلتی که برای اصلاح در نظر گرفته شده است مراجعه کنند.
  http://yaraneh.amar.org.ir
  واژه های کلیدی خبر: اطلاعات اقتصادي - آمار - عادل آذر - خانوارهاي

 7. #7
  سکه جدید
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  نوشته ها
  1
  تشکر ها
  0
  از این کاربر 0 بار در 0 ارسال تشکر شده است.

  پیش فرض صفحه تعيين خوشه خانوار

  [quote author=ManDegar link=topic=8753.msg44495#msg44495 date=1264335068]
  اطلاعات خانوار شما با توجه به گزینه های وارد شده در سامانه اطلاع رسانی موجود نمی‌باشد .در صورتی که تمامی اطلاعات صحیح وارد شده باشد و در سامانه اطلاعات يافت نشود پيغام زير ظاهر خواهد شد عكس 5


  صفحه تعیین خوشه خانوار

  در صورتیکه اطلاعات شما صحیح باشد و نقص اطلاعات هویتی نداشته باشید وارد صفحه تعیین خوشه خانوار می‌شوید. در این صفحه اطلاعات خانوار شامل کد رهگیری، شماره ملی و نام و نام خانوادگی سرپرست خانوار به منظور کنترل مجدد اطلاعات درج شده است (تصویر شماره 6)


   در ادامه با توجه به بررسی اطلاعات خانوار با پایگاه‌های اطلاعاتی، عدد خوشه خانوار که یکی از اعداد 1، 2 و یا 3 می‌باشد، درج و اعلام شده است.

  پس از رؤیت دقیق وضعیت خــانوار در صورت تأیید خوشه مربوط ، قسمت "قبول دارم" را انتخاب کنید و پس از آن با انتخاب دکمه "ثبت" ، اطلاعات را نهایی نموده و از سامانه خارج شوید.

  پس از رؤیت دقیق وضعیت خــانوار در صورت عدم تأیید خوشه مربوط ، با انتخاب دکمه "اعتراض دارم" ،در صورتی‌که اختلافی بین خوشه تعیین شده بر اساس اطلاعات اظهار شده شما با خوشه تعیین شده بر اساس مقایسه با پایگاه‌های اطلاعاتی وجود داشته باشد، اطلاعات بیشتری در مورد دلایل تعیین خوشه خانوارو خطاهای موجود نمایش داده خواهد شد. (تصویر شماره 7 )


  تذکر: در صورت انتخاب دکمه "ثبت" در این صفحه، امکان اصلاح مجدد اطلاعات در سامانه اطلاع‌رسانی فقط در مهلت تعیین شده طبق جدول زمان‌بندی برای مراجعه خانوارها وجودخواهد داشت و پس از تاریخ یاد شده امکان ورود و اصلاح اطلاعات به کاربر داده نخواهد شد.


  نحوه برخورد خانوار با خطاهای اعلام شده در صفحه تعیین خوشه خانوار:

  در مقابل هر یک از پیام‌های خطا در این صفحه دو عبارت "قبول دارم " و "اعتراض دارم " درج شده که سرپرست خانوار حتماً باید یکی از این عبارت‌هارا در محل موردنظر انتخاب نماید. بدیهی است در صورت عدم انتخاب موارد یاد شده امکان ثبت اطلاعات خانوار به صورت نهایی وجود نخواهد داشت و وضعیت خانوار کماکان نامشخص خواهد بود و خانوار برای انجام مراحل بعدی طرح هدفمندکردن یارانه ها معرفی نخواهد شد.

  به طور مثال در رابطه با خطای مربوط به مالکیت خودرو و مقایسه با پایگاه اطلاعاتی راهور ناجا (بانک اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) پیام خطایی به شکل زیر را مشاهده خواهید نمود: (تصویر شماره 8)


  براساس مقایسه با پایگاه راهورناجا، حداقل یکی از خودروهای متعلق به اعضای خانوار شما اعلام نشده است.

  همچنین در صورتیکه خطایی در زمینه‌ی اعلام ارزش ساختمان مسکونی در اختیار خانوار وجود داشته ‌باشد پیامی به شکل زیر نمایش داده می‌شود: (تصویر شماره 9)


  براساس بررسی انجام شده، قیمت واحد مسکونی متعلق به خانوارشما بیش از 30% با قیمت عرف منطقه‌ی محل سکونت خانوار(در زمان اجرای طرح) تفاوت داشته‌است.


  پس از درج علامت در مقابل گزینه های سؤالات مطرح شده در صورتیکه سرپرست خانوار پس از رؤیت خطاهای خانوار خود، مایل باشد نسبت به تأیید وضعیت خوشه خانوار که قبلاً در مورد آن اعتراض داشته، اقدام کند، می‌تواند در محل مورد نظر عبارت "قبول دارم" را انتخاب نماید و پس از آن دکمه "ثبت" را انتخاب کند. در صورتیکه پس از رؤیت خطاها، سرپرست خانوار کماکان نسبت به نتایج اعلام شده اعتراض داشته باشد پس از انتخاب دکمه "ثبت" از سامانه خارج و برای رسیدگی به اعتراض خود بایستی طبق دستورالعمل نحوه انجام اقدامات اصلاحی که در سامانه اطلاع‌رسانی به آن اشاره شده اقدام نماید.

  لازم به ذکر است در صورت عدم انجام اقدامات اصلاحی توسط خانوار و تعیین وضعیت اعتراض خانوار، امکان ثبت اطلاعات به صورت نهایی وجود نخواهد داشت و خانوار برای انجام مراحل بعدی طرح هدفمند کردن یارانه ها معرفی نخواهد شد.  خانوارهایی که موفق به دریافت وضعیت خوشه خانوار خود نمی‌شوند:

  الف) در صورتیکه اطلاعات هویتی مربوط به خانوار به دلایل زیر در سامانه اطلاع‌رسانی دارای خطا باشد امکان خوشه‌بندی خانوار و اعلام آن در سامانه وجود ندارد و دراینگونه موارد ضروری است سرپرست خانوار با دردست داشتن مدارک لازم و مراجعه به سازمان ثبت احوال کشور مستقر در شهرستان محل سکونت خود برای رفع مغایرت اقدام نموده و پس از آن با مراجعه به پایگاه‌های آماری مستقر در شهرستان‌ محل سکونت ، اطلاعات خانوار خود را اصلاح نماید. (تصویر شماره 10)

  1) براساس مقایسه با پایگاه ثبت احوال، هویت فرد یا افرادی از اعضای خانوار تأیید نشده است.

  2) اطلاعات فرد یا افراد زیر از خانوار شما در خانوار دیگری نیز وجود داشته است.

  3) خانوار بیش از یک پرسشنامه تکمیل نموده است.

  4 ) براساس مقایسه با پایگاه ثبت احوال کشور، فرد یا افرادی از خانوار فوت شده‌اند.


  همانگونه که ذکر شد برای خانوارهایی که دارای یک یا چند نمونه از خطاهای هویتی فوق باشند، اعلام خوشه خانوار تا رفع مغایرت‌ مربوط، غیرممکن است و وضعیت طبقه‌بندی اینگونه خانوارها در مراحل بعدی اجرای طرح مشخص خواهد شد. پس از مشاهده هر یک از خطاهای فوق در صــورت موافقت می‌توانید گزینه "قبول دارم" و در صورت عــدم موافقت گزینه "اعتراض دارم" را انتخاب نموده و برای انجام اصلاحات مورد نیاز و یا اثبات ادعای خود با در دست داشتن مدارک مثبته همانگونه که در سامانه اطلاع‌رسانی به آن اشاره شده است به مراجع ذی‌ربط مراجعه نمایید. بدیهی است با رفع مغایرت مربوط به اطلاعات هویتی و ورود اطلاعات اصلاح شده به سامانه اطلاع‌رسانی، امکان خوشه‌بندی براساس شرایط جدید میسر خواهد شد و نتیجه آن در مراحل بعدی اجرای طرح اعلام می‌شود. در پایان با انتخاب دکمه "ثبت" ، از سامانه اطلاع‌رسانی خارج شوید.
  ب) در صورتیکه به هر دلیل اطلاعات مربوط به کد رهگیری، شماره ملی سرپرست خانوار و یا تعداد اعضای خانوار وارد شده توسط سرپرست خانوار با اطلاعات موجود در سامانه اطلاع‌رسانی مغایرت داشته باشد و سامانه، امکان شناسایی خانوار را نداشته باشد، هیچیک از صفحات مربوط به تعیین خوشه خانوار قابل مشاهده نبوده و پیام خطایی به شکل زیر صادر خواهد شد: (تصویر شماره11)  " اطلاعات خانوار شما با توجه به گزینه های وارد شده در سامانه اطلاع‌رسانی موجود نمی‌باشد."
  در این گونه موارد ضروری است با در دست داشتن کد رهگیری و مدارک هویتی خود و اعضای خانوار به پایگاه‌های ‌آماری در شهرستان محل سکونت خود مراجعه نمایید.

  لازم به ذکر است ، مدارک و زمان مراجعه به پایگاه‌های فوق‌الذکر در اطلاعیه‌های رسمی اعلام خواهد شد.


  منبع سايت دولت
  http://www.dolat.ir/NSite/FullStory/?id=186029
  [/quote][size=8pt][/size]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده کرده اند: 0

هیچ عضوی در لیست وجود ندارد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما

تارنمای سکه در سال 2008 میلادی با هدف ایجاد محیطی سالم و امن برای کاربرانی ایرانی ایجاد شده و با قدرت به فعالیت خود ادامه میدهد . تماس با مدیر از طریق ایمیل زیر امکانپذیر است: 3eke.ir@gmail.com

دوستان ما
لینک های مفید
ابزار ها
session بارگذاری مجدد کد امنیتی مندرج در تصویر را وارد کنید: