کاربری
کاربر گرامی به انجمن سکه خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

برای ورود به چت روم سکه اینجا کلیک کنید

لیست کاربران تگ شده

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: اموزش كار هنري با دستمال كاغذي طرح دار

مدیر بخش هنر در خانه
    نوشته های وبلاگ
    5
    تشکر ها
    476
    از این کاربر 971 بار در 313 ارسال تشکر شده است.
    آمار لایـک
    دریـافت شده 39
    اهـدا شده 22
    یاد شده
    4 پست
    تگ شده
    239 موضوع
    نقل قول
    14 پست

پیش فرض اموزش كار هنري با دستمال كاغذي طرح دار

سلام توي مدرسه به ما ياد داده بودن كه اگه سني چوبي يا ظروف سفالي يا گچي يا وسايل منزلي كه ديگه رنگ رو نداره مي خواين بندازيد دور با دستمال كاغذي روش كار كنيد

يه بارم اموش رو روي تخم مرغ هفت سين نشون دادم تيكه دسمال كاغذي هاي طرح دارو جدا و با چسب مخصوص مي زديم حالا يه ظرف تزيني براتون مي ذارم اميدوارم خو شتون بياد

واد لازم:

رنگهای آکریلیک
    (رنگ آکریلیک، رنگی است که پایه آب دارد یعنی حلال آن آب است)
    تعدادی قلم موی تخت و نرم که سایز آن بستگی به سطحی دارد که کار روی آن انجام می شود.

هرچه سطح کار بزرگتر باشد، از قلم موی پهن تری استفاده می شود. یادتان باشد در پایان کار قلم موها را با آب ولرم بشویید تا رنگ آن کاملا خارج شود.
    چسب چوب بیرنگ شونده.
    دستمال کاغذی طرح دار (طرح های دلخواه).
    اسپری براق کننده.
    هر نوع وسیله یا مجسمه یا سطح سفالی، چوبی یا گچی.

این تکنیک را می توان بر روی سطوحی از قبیل چوب، سفال و حتی گچ پیاده کرد.

ابتدا باید سطح یا جسم مورد نظر را با زیر رنگ مناسب رنگ آمیزی کنید. البته باید از طیف های بسیار روشن رنگ، برای رنگ‎آمیزی سطوح استفاده برید زیرا اگر زیر رنگ کار تیره باشد طرح کار محو خواهد شد.

من خودم معمولا وقتي انجام مي دادم با طلايي كار مي كردم نمونه كارام توي مدرسه هست ديگه حوصلم نشود درست كنم البته شماها مثل من نباشيد .
    طلاي سبك كارو قديمي مانند مي كنه روشم اسپري طلاي براق كننده مي زدم عالي مي شد

در صورتی که رنگ غلیظ بود، می توان آن را با آب رقیق کرد. همچنین حرکت دست هنگام رنگ زدن باید به صورت رفت و برگشت باشد تا سطح صاف و صیقلی به دست آید.
    بعد از یک دور رنگ زدن، صبر می کنیم تا کار خشک شود، سپس برای دومین بار روی کار را رنگ می کنیم و مجددا صبر می کنیم تا کاملا خشک شود.

طرح مورد نظر در دستمال کاغذی های طرح دار را که از قبل تهیه کرده ایم با قیچی جدا می کنیم و لایه اصلی طرح را نیز از لایه های اضافی که معمولا دولایه است، جدا می کنیم. سپس با اسپری براق کننده با فاصله حدودا 40 سانتی متر از پشت کار، اسپری می کنیم. این کار باعث می‎شود که لایه نازک دستمال، مقاومت بیشتری پیدا کند.

سپس چسب چوب بیرنگ را که با آب رقیق کرده ایم به وسیله قلم موی آغشته به چسب، بر روی تکه های دستمال کاغذی که در جای دلخواه قرار داده ایم می کشیم. باید دقت کرد که این کار به آرامی انجام شود تا دستمال پاره نشود.
    بعد از خشک شدن کامل کار، کل کار را با اسپری براق کننده اسپری می کنیم که جلا پیدا کند و براق شود. برای اسپری کردن نیز باید دست تان حدودا 40 سانتی متر با کار فاصله داشته باشد.

مثال: کار بر روی گلدان سفالی

گلدان سفالی را انتخاب کرده کل گلدان را با رنگ اکریلیک سفید یا کرم روشن دوبار رنگ آمیزی می کنیم. سپس تکه های بریده شده دستمال را که طرح گل است، با چسب چوب به کار می چسبانیم و بعد از خشک شدن اسپری می کنیم.
    به خود اطمینان داشته باشید و ایده های خود را عملی کنید.

اينجا از طرح برگ استفاده كرده يه ظرف سفالي به رنگ سفيد رنگ كرده برگارو چسبنده اسپري جلا زده
    ای خدای مهربون دلم گرفته از زمین و اسمون دلم گرفته اخه اشکامو ببین دلم گرفته تو خطا هامو نبیین دلم گرفته تو ببخش فقط همین دلم گرفته

تو منو تنها نذار ای خدا خدا خدا

من ان گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی ابی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم

2. 3 کاربر مقابل از rosana عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Bita (07-16-2012),mahboobeh (07-16-2012),سحر33 (12-21-2013)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)