کاربری
کاربر گرامی به انجمن سکه خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:

برای ورود به چت روم سکه اینجا کلیک کنید

لیست کاربران تگ شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: اموزش های پایه بافتنی به همراه عکس

مدیر بخش هنر در خانه
    نوشته های وبلاگ
    5
    تشکر ها
    358
    از این کاربر 810 بار در 269 ارسال تشکر شده است.
    آمار لایـک
    دریـافت شده 34
    اهـدا شده 21
    یاد شده
    4 پست
    تگ شده
    79 موضوع
    نقل قول
    10 پست

پیش فرض اموزش های پایه بافتنی به همراه عکس

که بعضی از مبحثهایی که تو بافتنی لازمش داریم ...... مثل سر انداختن، درست کردن بندینک، منگوله ، شماره دوزی روی بافتنی . وصل کردن بافتنی ... طریقه بافت جادکمه ...و غیره ............ رو بتونیم توش گردآوری کنیم ........ دوستای گلی که تو بافتنی مهارت دارن هم کمک کنن لطفا ...... مرسی

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــ

اولین گره در بافتنی خیلی مهمه ... چون به تمیزی کارمون کمک میکنه ........

[size=18pt]آموزش سر انداختن به ساده ترین روش[/size]

روشهای مختلفی برای سر انداختن وجود داره که مرور تمامشون رو براتون توضیح میدم .
    تصویر زیر یکی از ساده ترین روشهای سر انداختنه ، صبر کنید تا تصویر کامل لود بشه .....

روش ساخت بند به وسیه گره

چون تصویر کاملا گویاست توضیحی در مورد کار نمیدم.

پیچاندن ریسمان برای بند کلاه و بندهای تزئینی

یکی از آسانترین روشها برای درست کردن بند پیچاندن می باشد، طول نخها را تقریباً سه برابر طول بند مورد نظرتان بگیرید، نخها را در دو انتها گره بزنید، یکسر آن را روی حلقه یا دستگیره در آویزان کنید، و یک مداد را درست در جلوی گره و در انتهای دیگر قرار دهید، و مداد را در جهت گردش عقربه های ساعت محکم بپیچانید و اجازه دهید که نخها در میان دست چپ شما راحت سر بخورد، نخ تابیده شده را از وسط تا کنید و یک قیچی را وسط نخ مانند تصویر قرار دهید، وزن قیچی باعث میشود که نخ دوباره به حالت مخالف پیچیده شود، مواظب باشید که چرخیدن قیچی منظم باشد ( و الا ممکن است که ریسمان کمی نا مرتب پیچیده شود) قیچی را بردارید و گره انتهای بند را محکم کنید که تاب آن باز نشود. اگر نوع قیچی در اختیار دارید سبک است میتوانید ابزار دیگری مانند دمباریک یا انبردست را جایگزین آن کنید تا ریسمان موزونی داشته باشید

روش ساخت منگوله

دو عدد حلقه از یک تکه مقوا ببرید، عرض حلقه یا همان قطرش نشان دهنده اندازه منگوله می باشد، نخ را از مرکز حلقه ها دور حلقه بطور فشرده بپیچانید و سپس تمام دور تا دور نخ را بین حلقه ها قیچی کنید و یک تکه نخ بین تکه های مقوا را دور نخها ببندید، و بکشید تا محکم شود، حلقه های مقوا را هم ببرید و بردارید، و منگوله را بخار دهید تا پف کند، سپس بوسیله قیچی آنرا مرتب کنید و روی بخار آب پوش بدهید

طریقه بافت جادکمه افقی

به اندازه دکمه دانه ها را کور کنید، و در رج بعدی به جای همان دانه های کور شده در همان تعداد دانه سر بیاندازید

طریقه بافت جادکمه عمودی

دانه ها را در نقطه ای که باید جادکمه را شروع کنید، تقسیم کنید و دو قسمت جداگانه بافته میشود ( یک قسمت با نخ جدید ) در طول لازم برای جا دکمه، بعد دو قسمت را دوباره متصل و در یک رج ببافید

مدل های دوخت

چند مدل دوخت برای زیباتر کردن بافتنی که با کاموا یا نخ خای ضخیم و سوزن روی بافتنی دوخته میشود

...... کوک زنجیره ......... کوک شاخه ای (کوک هلالی) ......... کوک قلاب یا دندان موشی

............ کوک ساقه دوزی ..................... کوک شعائی ..................... کوک مارگریت

گره فرانسوی

ادامه دارد
    ای خدای مهربون دلم گرفته از زمین و اسمون دلم گرفته اخه اشکامو ببین دلم گرفته تو خطا هامو نبیین دلم گرفته تو ببخش فقط همین دلم گرفته

تو منو تنها نذار ای خدا خدا خدا

من ان گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی ابی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم

2. کاربر مقابل از rosana عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

leila0913 (09-10-2012)

مدیر بخش هنر در خانه
    نوشته های وبلاگ
    5
    تشکر ها
    358
    آمار لایـک
    دریـافت شده 34
    اهـدا شده 21
    یاد شده
    4 پست
    تگ شده
    79 موضوع
    نقل قول
    10 پست

پیش فرض پاسخ : اموزش های پایه بافتنی به همراه عکس

آموزش پایه شماره دوزی روی بافتنی

۱ دانه حاشیه

در بافتنی اگر دانه اول در هر رج بافته نشود و برداشته شود کنار بافتنی بسیار تمیز خواهد شد .... اگر در آموزشها عبارت " یک دانه حاشیه " را ذکر کنیم ، منظور همین است .

آموزش وصل کردن دو تکه نخ ( وقتی که یه گوله از کاموامون تموم میشه و میخوایم یکی دیگه بهش وصل کنیم )

این روش هم روش مطمئنیه که نخ ها از هم باز نمیشن و پشت و روی کارتو گره نمی افته و خیلی تمیز میشه ......

فقط یادتون باشه همونطور که تو تصویر می بینید دو تا نخ رو وقتی از هم باز میکنید باید یک رشته اش رو کوتاه تر کنید ( در هر دو تکه نخ ) ...... توی تصویر کاملا مشخصه

ای خدای مهربون دلم گرفته از زمین و اسمون دلم گرفته اخه اشکامو ببین دلم گرفته تو خطا هامو نبیین دلم گرفته تو ببخش فقط همین دلم گرفته

4. کاربر مقابل از rosana عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

leila0913 (09-10-2012)

مدیر بخش هنر در خانه
    نوشته های وبلاگ
    5
    تشکر ها
    358
    آمار لایـک
    دریـافت شده 34
    اهـدا شده 21
    یاد شده
    4 پست
    تگ شده
    79 موضوع
    نقل قول
    10 پست

بافت ركن »

همه رج ها از زير بافته مي شوند

« بافت ساده »

يك رج از زير ، يك رج از رو

مدیر انجمن
    نوشته های وبلاگ
    921
    تشکر ها
    3,805
    از این کاربر 5,338 بار در 2,495 ارسال تشکر شده است.
    آمار لایـک
    دریـافت شده 1,519
    اهـدا شده 897
    یاد شده
    9 پست
    تگ شده
    379 موضوع
    نقل قول
    116 پست

عالی بودن یلدا جوووووووووووووووووون. دستت درد نکنه

فردا باید برم کاموا بخرررررررررررررم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

Thread Participants: 1

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)