PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زایمان طبیعی بهتره یا سزارین + میزان درد زایمان

Bita
05-16-2012, 03:53 PM
زایمان طبیعی بهتره یا سزارین + میزان درد زایمان

یک انسان در حالت طبیعی می تواند تا 45 واحد درد را تحمل کند.

45واحد که آستانه تحمل درد نامیده می شود و پس آن سیستم عصبی بدن به صورت اتوماتیک برای حذف این فشار بر مغز روشی را متناسب با شرایط اتخاذ می کند که یکی از این روش ها می تواند بیهوشی و غش باشد.

اما جالب است بدانید که یک زن هنگام زایمان دردی معادل 57 واحد را احساس می کند در واقع این میزان درد، معادل شکسته شدن همزمان 20 استخوان است.

طبق شنیده های شما و تجربیات اقوام زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟ دلیل بیاورید

Bita
05-16-2012, 03:56 PM
زایمان طبیعی

خیلی زودتر از شروع زایمان ، رحم شما (که جایگاه جنین از اوّ ل بارداری تا زمان تولد بوده) برای زایمان آماده می شده است .
وقتی حامله نیستید، رحم یک عضو تو خالی است به اندازه یک گلابی. در آخر بارداری ،ظرفیت آن تا حدود 500 برابر افزایش می یابد و وزن آن از حدود 40 گرم به 850 گرم افزایش می یابد. الیاف عضلانی که رحم را می سازند تا 10 برابر ضخامت اصلی شان رشد می کنند .

رحم دارای دو بخش مشخص می باشد : جسم رحم و دهانه ی رحم . جسم رحم یا قسمت بالایی آن در طول حاملگی بزرگ و نازک می شود و دهانه رحم (یا مدخل آن) بلند و ضخیم می گردد . در زمان دردهای زایمانی، جسم رحم منقبض و منبسط می شود و دهانه رحم نازک و باز می گردددو به طرف بالا و اطراف سر جنین کشیده می شود.

رحم یکی از قوی ترین عضلات بدنتان می باشد و می تواند با قدرت زیادی در زمان زایمان منقبض گردد . البته این عضو ماهیچه ای به دفعات زیادی در طول زندگیتان منقبض شده است و ممکن است شما انقباضات آنرا به صورت دردهای خفیف یاشدید دوران قاعدگی حس کرده باشید.

در طول بارداری و مخصوصاً اواخر آن، رحم با فواصل نامنظم برای مدت کوتاه (حدود 25 ثانیه ) منقبض می شود. اینها انقباضات ((براکستون هیکس)) هستند و برخلاف انقباضات زایمانی، بتدریج بهم نزدیک تر نمی شوند و معمولاً دردناک نیستند. ممکن است آنها رابه صورت سفت شدن شکمتان تشخیص دهید.

این انقباضات رحم را برای انقباضات اصلی زایمان آماده می سازندو گردش خون جفت راافزایش می دهند .

حال ممکن است این سؤال برای شما پیش آید: من چگونه متوجه دردهای واقعی زایمان شوم ؟

سه علامت مشخص برای دردهای واقعی زایمانی وجود دارد که ممکن است فقط یکی را تجربه کنید و یا هر سه را ، و آنها عبارتند از :

انقباضات منظم رحمی . آنها معمولاًهر 5 دقیقه بروز می کنند و از 45 ثانیه تا 65 ثانیه نیز دوام دارند (هرچه دردها پیشرفت می کنند، فاصله انقباضات کمتر شده و طول هر انقباض بیشتر می شود). با گذاشتن دست برروی شکم می توان انقباضات را لمس کرد و البته احساس آنها، اگر هم دردناک نباشد، ناراحت کننده هست.
نشانه و یا نشانه خونی . خارج شدن مقدار کمی خون قهوه ای از رحم و یا ماده ای شبیه به سفیده ی تخم مرغ که گاهی آغشته به رگه های خونی می باشد ،همین نشانه است . این ماده از همان اوایل حاملگی، دهانه رحم رابسته تا از عفونت رحم جلو گیری نماید. البته این نشانه وقتی ارزش دارد که از 24 ساعت قبل معاینه ی داخلی نشده باشید. اگر خون قرمز روشن و یا جریان خون مانند قاعدگی از رحم شما خارج شد، حتماً فوراً به ماما یا پزشکتان اطلاع دهید و یا به بیمارستان مراجعه کنید.

پاره شدن کیسه آب . در داخل رحم ، جنین در کیسه ای پر از نوعی آب یا مایع قرار دارد. پارگی این کیسه ،معمولاًدر جریان دردهای زایمانی و در اواخر مرحله ی اوّل زایمان صورت می گیرد ولی برخی موارد خیلی زود

(حتی بدون شروع درد و انقباض) رخ می دهد. با پارگی کیسه ی آب باید فوراً به بیمارستان بروید، چرا که هر چه فاصله ی پارگی کیسه ی آب تا زایمان بیشتر باشد، احتمال عفونت نیز بیشتر می شود .

همچنین خطر پایین آمدن بند ناف نیز وجود دارد. کیسه ی آب ممکن است به صورت نشت کردن پاره شود و یا بطور ناگهانی.

مایع آن معمولاًشفاف است و بوی نامطبوعی مانند ادرار ندارد. اگر این مایع سبز ،زرد ویا قهوه ای باشد فوراً به ماما یا پزشکتان اطلاع دهید.

چون علامت آن است که جنین مکونیم (اوّلین مدفوع جنین یا نوزاد) دفع کرده است و نشانه زجر جنین می باشد که در این صورت باید فوراً زایمان انجام شود. اگر شخصی هنوز به اندازه کافی برای زایمان طبیعی پیشرفت نکرده باشد باید سزارین شود.

mahboobeh
05-16-2012, 04:48 PM
طبق شنیده های شما و تجربیات اقوام زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟ دلیل بیاورید

والا همه میگن سزارین خوبیش اینه که موقع زایمان درد نداری اما

بعد زایمان و حتی بعد گذشت چندسال، کمردردهای شدید برای آدم می مونه

اما تو طبیعی فقط همون لحظه درد داری و مشکلات بعدیش کمتره.

من به نوبه خودم با زایمان طبیعی موافقم 8-> 8-> 8->

Bita
05-16-2012, 05:15 PM
استاد تنظیم ما هم سعی داشت همش زایمان طبیعی رو بین بچه ها جا بندازه. از بدی های سزارین زیاد گفت و گفت یه حالت حمله ای داره. مثل حیوانات که همدیگر را میدرند.

فیلمشم نشون داد. با چاقو 100 لایه از این شکم رو بریدن. واقعا بد بود.

منم شنیدم خانم هایی که طبیعی آوردن راضی ترن و میگن در طبیعی ، آب کاملا از ریه های نوزاد خارج میشه ولی در سزارین نه.

raspina
05-17-2012, 08:23 AM
زایمان طبیعی خیلی بهتره
1 . مادر بلافاصله صدای گریه نوزادش رو می شنوه و این براش لذتبخشترین صدای عمرش میشه .
2. شکم مادر خیلی سریعتر به حالت اولش برمیگرده در صورتی که اکثر خانومهایی که سزارین شده اند بعد از زایمان تا مدتها شکمشون بزرگ می مونه.
3. دل دردها و کمردردها تا چندین روز بعد از زایمان در سزارین وجود داره در صورتی که در زایمان طبیعی کمتر مشاهده می شه .
4. خطر بزرگ سزارین حساسیت به ماده بیهوشیه که دکتر نمی تونه قبل از عمل و بیهوش کردن مادر اونو تشخیص بده .
5. :xحیف نیست قشنگترین لحظه عمرت رو تو بیهوشی باشی . 3eke32

:"> اینا تجربیات خودم نبود تو خانواده ما همیشه بحث سر این مطلب بوده چون یکی از خواهرام سزارین شده یکشون طبیعی بچه اش رو بدنیا آورده . خوب منم هم حالتاشون رو دیدم و توجیه های هر کدومشون رو شنیدم ;)

hossein_abi
05-17-2012, 08:42 AM
ببخشیدهااین مربوط به خانوم هاست ولی شنیده هام رومیگم.من فکرکنم طبیعی بهتره چون نه آسیبی به بدن میرسه نه زیاددردداره.ولی سزارین بده حتی من شنیدم که بعدازچندسال ها ازشکم بعضی مادرهاوسایل جراحی دراومده .یعنی بعضی ازدکترایادشون رفته وسایل جراحی روبردارن!!!!همه چی طبیعیش خوبه!!!!

mahboobeh
05-17-2012, 08:54 AM
کمردردها تا چندین روز بعد از زایمان در سزارین وجود داره

دخترخالم و دو تا از دوستام که سزارین کردین

میگن با اینکه 5-6 سال از تولد بچشون گذشته

اما هنوزم که هنوزه وقتی براشون مهمون میاد و یا

وقتی مجبورن مدت زیادی سرپا بمونن، یه دفعه کمردرد

شدیدی میگیرن

این کمردردها محدود به چند روز نیست، تا سالها و حتی

تا آخر عمر مادر باقی می مونه

adele
05-17-2012, 01:01 PM
به نظر من طبیعی خیلی بهتره چون بعدش ادم راحت تره ولی سزارین همونطور که بهش میگن رستم زایی از اسمش هم مشخصه بدتره و عوارض بعدیش هم بده ولی در کل هر دوتاش ترسناکه واااااااااااااااااااااااا اای :-er :-er :-er :-er :-er

Mr Mandegar
05-17-2012, 02:21 PM
خود بی هوشی اینا هم عوارض داره

بچه طبیعی به دنیا بیاد خیلی جذابه من اگه جای مادر بچه بودم یه دوربین دستم میگرفتم از لحظه تولد بچم عکس میگرفتم تند تند 3eke125 :D

mahboobeh
05-17-2012, 03:03 PM
بچه طبیعی به دنیا بیاد خیلی جذابه من اگه جای مادر بچه بودم یه دوربین دستم میگرفتم از لحظه تولد بچم عکس میگرفتم تند تند http://www.3eke.ir/forum/Smileys/yahoo/125.gif http://www.3eke.ir/forum/Smileys/yahoo/0115.gif

کاش مردا بچه رو به دنیا می آوردن :D :D

انگار ایده های خوبی هم دارن :-p :-p

تازشم بیهوشی روی شیر مادر اثر میذاره

باعث میشه بچه زردی شدیدتری بگیره 8-> 8->

chakavak
05-17-2012, 06:30 PM
منم با مثل همه با طبیعی موافقم به دلایلی که همـــــــــــه توضیح دادند و توضیح ندادند :D
در کل اگر هیچ کدوم از ریز دلایل تخصصی پزشکی هم نبود تجربه ی همه اینو میگه که بخیه های سزارین تا سالـهـــــــــــا مادر رو اذیت خواهد کرد اما در طبیعی اصلش تا همون چهله معروف خوب میشی
اما یه نکته مهم هم وجود داره
اینکه با تمام محاسن طبیعی باید به مادر و اقوام نزدیکت که احتمال بالای وراثت ازشون میره نگاه کنی
اگه با احتمال بالا میدونی مثل مامانتی و زایمان طبیعیت خیلــــــــــــــــــی سخت در حد جان دادن خواهد بود خواهشا بیخیالش شو قبل از وقتش بگو میخوام سزارین کنم چــــون
"وقتــــــــــــی بری اتاق زایمان طبیعی دیگـــــــــــــه منتقلت نمیکنند به اتاق سزارین مگر اینه براشون محــــــرز بشه در حال مرگی یا یه شرایط غیر عادی که دکتر تشخیص بده یا پارتی کلفت داشته باشی
و ازونجایی که همه اون زمان حالشون خـــــرابه و در اون لحظه ارزو میکنند کاش سزارین میکردند اصا به این زودیا مرگت محرز نمیشه مگر اینکه واقعا مرگو جلو چشمات ببینی ... :-shek
یکی از فامیلامون بود خواهرش یک شبانه روووووز درد کشید اخرم سزارینش کردند =((
مامانشم همینجور بدزا بود
ولی چون خودش پرستار بود و مزایای طبیعی رو میدونست با اعتماد به نفسو مشورت پزشک تصمیم گرفت طبیعی زایمان کنه :-shek
بیچارهههههههه به سرنوشت همونا مبتلا شد :sad:
میگه اگه پارتی نداشتم و چند تا از دوستای پرستارم اونجا هوامو نداشتند واقعا به حال مرگ می افتادم :-er
خلاصه اینجوریاست طبیعی خوبه خوبه . اما مشکلی داری کله شقی نکن بگو طبیعی میخوام پس قدیم واسه چی اینهمه سر زا میرفتند؟
خب همه و همیشه نمیتونند دیگه!

بهونه59
05-17-2012, 09:43 PM

بچه طبیعی به دنیا بیاد خیلی جذابه من اگه جای مادر بچه بودم یه دوربین دستم میگرفتم از لحظه تولد بچم عکس میگرفتم تند تند 3eke125 :D

اونقدر مادر درد داره که چیزی حالیش نیست
اصلا فکر هم نمیکنه به عکس گرفتن چه برسه که بتونه

من هر دو بچم سزارین بود
پسرم چون
جنین مکونیم (اوّلین مدفوع جنین یا نوزاد) دفع کرده است و نشانه زجر جنین می باشد که در این صورت باید فوراً زایمان انجام شود. اگر شخصی هنوز به اندازه کافی برای زایمان طبیعی پیشرفت نکرده
باشد باید سزارین شود.

دخترم هم چون اولی سزارین بود مجبور شدم اینو هم سزارین کنن

Bita
05-18-2012, 12:24 AM

اتفاقا این موضوع الان عملی شده و پدر بچه که محرم هست ، میتونه بیاد توی اتاق و فیلم برداری کنه.

دایی من از زن داییم همین طوری فیلم گرفته و این فیلم رو نگه داشتن تا بچشون بزرگ شه. اولین لخظه ای که پا به این دنیا گذاشته رو ببینه .

Bita
05-18-2012, 12:29 AM
دخترم هم چون اولی سزارین بود مجبور شدم اینو هم سزارین کنن

بله اگر اولی سزارین باشه دومی هم سزارینه.

pegah
05-19-2012, 06:10 PM
راه دیگه ای نداره؟؟؟ :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :-er :-er :-er
زایمان در آب قضیش چیه؟؟؟
درد داره؟؟؟
کسی دورو بریاش اینجوری بوده؟؟؟
:-er :-er

mahboobeh
05-19-2012, 06:14 PM
راه دیگه ای نداره؟؟؟ :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :-er :-er :-er
زایمان در آب قضیش چیه؟؟؟
درد داره؟؟؟
کسی دورو بریاش اینجوری بوده؟؟؟
:-er :-er

میگن کم دردترین نوع زایمانه

مادر موقع وضع حمل داخل یه استخر کم عمق قرار میگیره

بچه هم که موقع تولد شنا بلده و تو آب غرق نمیشه :D :D

تا جایی که من یادمه اولین مرکز زایمان تو آب در ایران تو شهر اراک بوده

Bita
05-19-2012, 09:55 PM
در آب اصلا درد نداره. الان توی تهران طرف های تهرانپارس یه مرکزی هست که این کارو انجام میده. هزینه اش فکر میکنم حدود 10 میلیون اینطورا باشه

توی کیش هم شنیدم هست

در تهران زایمان در آب در بیمارستان شهید اکبرآبادی انجام می شود

البته مادرانی می‌توانند از این روش استفاده کنند که هیچ مشکل جسمی نداشته باشند و یا هیچ خطری بارداری آنها را تهدید نکند

مزایای زایمان در آب برای مادر

الف ـ مزایای فیزیولوژیك برای مادر:

كاهش چشمگیر درد
- افزایش انقباضات مؤثر
- افزایش گردش خون و اكسیژن رسانی رحم
- افزایش ترشح اكسی توسین اندوژن
- كاهش استرس هورمونها (آدرنالین و نورآدرنالین)
- افزایش اندورفینها
- كاهش تحریكات حسی
- نیاز كمتر به اپیزیوتومی (برش میان دو راه)
- كاهش مداخلات پزشكی از جمله سزارین
- كاهش نیاز به مسكنها و ضد دردها
- كاهش قابل توجه طول مدت لیبر (پیشرفت سریعتر دیلاتاسیون سرویكس)
- افزایش آستانة درد
- افزایش متابولیسم بافتی
- ذخیرة انرژی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی مادر جهت مرحله دوم زایمان
- كاهش خفیف فشار خون
- افزایش دیامتر لگنی
- كاهش فشار بر بزرگ سیاهرگ زیرین (وناكاوا اینفریور)
- متوقف ساختن لیبر كاذب

ب ـ مزایای روانشناختی برای مادر
- احساس سبك وزنی و شناوری و توانائی تحرك بیشتر و قابلیت قرار گرفتن
در وضعیتهای مختلف
- تجربة مثبت و مفیدی از لیبر و زایمان
- افزایش قدرت تسلط بر خویش و استقلال
- مشاركت فعال در روند زایمان
- كاهش ترس و خشم و اضطراب
- افزایش سطح خود آگاهی و هوشیاری در حین لیبر و زایمان
- افزایش حس پذیرش نوزاد
- اثرات آرامبخش، اطمینان بخش و لذت بخش آب
- افزایش ارتباط متقابل مادر و كودك (رابطه سمبلیك)
- توانائی بالاتر تمركز در آب

مزایای زایمان در آب برای نوزاد

- ورود ملایم و آسانتر نوزاد به محیط خارج از رحم
- ایمن تر بودن در مقایسه با روشهای دیگر
- ایجاد یك محیط حد واسط و جلوگیری از برخورد نوزاد با استرسهای ورود
ناگهانی به محیط خارج از رحم
- كاهش ضربه و تروما (ترومای كمتر مادر یعنی ترومای كمتر نوزاد)
- افزایش جریان خون بهتر نوزاد بعلت جریان خون بهتر مادر
- كاهش نیاز به تحریكهای تهاجمی جهت شروع تنفس
- استفاده بهتر و سریعتر از شیر مادر

pony
05-20-2012, 03:12 PM
همین بس که زایمان طبیعی کار خداست و کار خدا هم همیشه بی عیبه